...půjčky jednoduše, rychle, spolehlivě
Pozor: Stránky byly publikovány v minulosti a některé informace tak mohou být neaktuální.

Jak začít investovat?

Chcete začít investovat na finančním trhu (podílové fondy, akcie, dluhopisy atp.)? Aby start Vašeho investování byl ten správný, prvním krokem musí být především důkladné seznámení se s oblastí investic vůbec. Vyhnete se takto mnohým zbytečným prohrám či ztátám. Na co je tedy třeba dát si pozor, jaké aspekty předem zvážit a jak o investici správně uvažovat? Přinášíme Vám několik vybraných tipů a rad:

  • Ještě než začnete investovat, měli byste mít jasnou představu o tom, za jakým účelem tak činíte a v jakém časovém horizontu chcete výnos nabýt a investicemi se zabývat. Držte se těchto svých cílů. Peníze z výnosu poté utraťte skutečně za to, na co byly určeny (za rozumné cíle můžeme považovat například zabezpečení vlastní penze, rekonstrukce domu či nové bydlení, spoření dětem atp.).
  • Nesnažte se o rychlé milionové výnosy. Pro správné vedení investice je nutné pohlížet na finanční trh jako na dlouhodobý finanční vývoj a nečekat zázraky na počkání. Začátečnické štěstí je jedna věc, ale k dlouhodobě vyšším ziskům se musíte systematicky propracovat. Nenechte se proto přemluvit velmi lákavými, ale pochybnými investičními nabídkami, které slibují obrovský výnos, který je ale tak vysoko nad úrovní trhu, že většinou nejde o reálné zisky, ale spíše o podvodníky. Než na jakoukoli nabídku přistoupíte, prokonzultujte ji s investičním poradcem.
  • Než se naučíte se pohybovat ve světě investic dokonaleji a s větším přehledem, je lepší investovat spíše méně než více a při výběru investice určitě neopomenout její konkrétní rizikovost.
  • Neváhejte se obrátit na ověřeného odborného investičního poradce. Není ostudou se zeptat a poradit se, prohrou je nezeptat se a prodělat.
  • Neinvestujte všechny své úspory najednou. Raději je rozdělte do několika jednotlivých investic. Vyhnete se tak případným velkým ztrátám, pokud by tato jedna konkrétní investice nevyšla.
  • Platí, že čím větší rizikovost investice, tím vyšší výnos může investor získat (např. akcie). Naopak u garantovaných, téměř bezrizikových investic bývá výnos nižší až minimální (termínované vklady, státní dluhopisy).
  • Udělejte si investiční test, díky kterému zjistíte, jak se orientujete v poli investic. Některé jsou zaměřeny více znalostně, jiné zkoumají Vaše postoje k penězům, jaká jsou Vaše očekávání od investic atp. Snadněji tak odhalíte, kde máte „díry“ a v čem by pro Vás bylo vhodné investovat. Můžete využít například akro.cz
  • A kde získat investiční vzdělání či povědomí? Čtěte. Vyhledávejte odpovídajícíliteraturu ať už v knihovnách nebo přímo v knihkupectvích, odebírejte články na internetových portálech finančně zaměřených.
Všechna práva vyhrazena © 2024 Rychlé-půjčky-ihned-na-účet.cz
Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web je informačního charakteru.