...půjčky jednoduše, rychle, spolehlivě
Pozor: Stránky byly publikovány v minulosti a některé informace tak mohou být neaktuální.

Zodpovědné půjčování

11. 7. 2015

Rizika u půjček není radno podceňovat. Každý by se měl seznámit se základními zásadami, které je nutné při žádosti o půjčku dodržovat a v praxi se dle nich řídit. I když se nacházíte v tíživé situaci, měli byste si před podpisem smlouvy zjistit pár podstatných parametrů.

Proto si udělejte čas na vyhledání potřebných informací, které vám usnadní rozhodování, zda je pro Vás úvěr bezpečný či nikoliv.

Jednotlivé půjčkové produkty znamenají závazkový vztah, který někteří z nás podceňují. Pakliže někdo své závazky neplní řádně a včas, musí počítat s nepříjemnostmi. Tyto potíže mohou vyústit až k exekuci anebo vyhlášení osobního bankrotu.

Proto vám doporučujeme, abyste byli v rámci nebankovních půjček a úvěrů velmi opatrní. Zvolte si jenom takový půjčkový produkt, který budete moci za krátký čas bez potíží splatit.

Doporučení v rámci půjček:

  • Půjčky si berte jenom tehdy, když se nemáte na koho obrátit ve finanční tísni.
  • Žádejte jen o takovou peněžní sumu, kterou jste schopni ze svých příjmů splatit.
  • Pokud můžete, obraťte se na bankovní společnosti, které vám poskytnou patřičný půjčkový produkt. Jinak kontaktujte přední nebankovní poskytovatele, vyhýbejte se neznámým finančním společnostem.
  • Nebankovní firmy byste si měli předem prověřit.
  • Čtěte smlouvy i obchodní podmínky včetně dodatků. Někdy je člověk nechtěně přehlédne, neboť jsou napsány titěrným písmem.
  • Půjčujte si peníze jen na to, co opravdu nezbytně potřebujete. Rozhodně si neberte půjčku na spotřební zboží nebo dovolenou. Splácet takové produkty budete déle, než je jejich samotná životnost.
  • Zajímejte se o to, za jakých podmínek můžete půjčku předčasně splatit.
  • Člověk nikdy neví, kdy zůstane na neschopence nebo bez práce. Měli byste si připravit "krizový plán" co dělat, pokud nebudete moci své závazky splácet. U bankovních půjček a úvěrů se nechte pojistit pro případ neschopnosti splácet.

Všechna práva vyhrazena © 2015 Rychlé-půjčky-ihned-na-účet.cz
Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web je informačního charakteru.