...půjčky jednoduše, rychle, spolehlivě

Je potřeba čistý trestní rejstřík při nástupu do práce?

Většina zaměstnavatelů požaduje výpis z trestního rejstříku. Je to celkem běžná záležitost a není na tom nic divného. Někdy ho chtějí již před prvním pohovorem, jindy před podpisem pracovní smlouvy.

Automaticky to neznamená, že pokud nemáte čistý trestní rejstřík, pro danou pozici vás nevyberou. Záleží na typu práce i zaměstnavateli. Pozor, výpis z trestního rejstříku by ve většině případů neměl být starší než 3 měsíce.
Kam pro výpis z trestního rejstříku

Potřebovat tedy budete výpis z rejstříku trestů. Kam pro něj? Máte více možností.

  • CZECH POINT

Na České poště u přepážky CZECH POINT vám jej vydají na počkání. Je to nejsnazší možnost a potřebujete s sebou jen občanský průkaz.

  • Online

Přes stránky veřejné správy je možnost zažádat si bez poplatků, podmínkou je vlastnit datovou schránku. Od roku 2018 už by to mělo být snazší a dostupné pro vlastníky občanských průkazů s čipem a čtečky.

  • Městský/obecní úřad

Na úřadě si zažádáte pomocí formuláře a trvat to může i několik týdnů.

  • Sídlo Rejstříku trestů

V tomto sídle v Praze, Brně nebo Ostravě může zažádat kterýkoliv občan ČR, EU i zemí mimo EU. Po vyplnění žádosti a prokázání se průkazem totožnosti můžete výpis získat na počkání.

Co potřebuji a kolik mě to bude stát?

K výpisu potřebujete pouze průkaz totožnosti. Cizinci budou potřebovat ještě povolení k pobytu a identifikační doklad. Výpis z trestního rejstříku vás kromě online způsobu vyjde na 100 Kč. Pro výpis můžete poslat i pověřenou osobu s úředně ověřenou plnou mocí. Výpis pro právnické osoby je veřejně dostupný a nic nestojí.

Kdy musí být čistý?

Pro některá povolání je čistý trestní rejstřík (bezúhonnost) nezbytností. Jedná se třeba o policisty, lékaře, zdravotní sestry, sociální pracovníky, některé úředníky, hasiče, učitele, advokáty a další. Asi polovina zaměstnavatelů raději osoby se záznamem v trestním rejstříku nezaměstnává, nicméně existují i firmy, kde tito lidé šanci dostanou. Je jich ale minimum a jedná se většinou o manuální práci.

Co když mám záznam?

Do rejstříku restů se zaznamenávají trestné činy, nikoliv přestupky. Po určité době může být záznam vymazán, je třeba o to požádat. Záleží to na délce vymezeného trestu.Všechna práva vyhrazena © 2015 Rychlé-půjčky-ihned-na-účet.cz
Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web je informačního charakteru.