...půjčky jednoduše, rychle, spolehlivě
Pozor: Stránky byly publikovány v minulosti a některé informace tak mohou být neaktuální.

Jak nejlépe spořit dětem

3. 11. 2015

Každý z nás byl jistě rád, pokud mu rodiče do životního startu našetřili nějaké peníze. Zajímá vás, jak efektivně spořit vlastním dětem?

Především nesahejte po první nabídce, vybírejte si. Někdy je rozumnější využít služeb finančního poradce, protože je to krok na mnoho let dopředu a měl by být co nejvíce výhodný.
Dětská konta

Pokud vás zajímá nejméně rizikový způsob, jedná se o dětská konta ve formě účtů, na které budete svým dětem spořit postupně peníze. Výše částky, kterou vkládáte, je jen na vás. Ovšem tyto spořicí účty se příliš nehodí na dlouhodobé spoření, protože pokud na nich máte peníze delší dobu, pocítíte inflaci a výnos je nízký.

Stavební spoření

Jedna z nejčastějších variant spoření je stavební spoření. Peníze se na něj musí vkládat pravidelně, měsíc co měsíc ve stejné částce. Hodí se především pro financování bydlení, až dítě dospěje a osamostatní se. Peníze ale můžete využít na cokoliv. Momentálně jde o výhodný způsob díky státní podpoře.

Podílové fondy

Podílové fondy jsou cenné papíry, které nakoupíte přes svou banku. Hodí se pro ukládání větších i menších úspor, podle odvahy a zkušenosti. Jsou různé strategie těchto investic. Navíc pokud si cenné papíry podržíte déle než 3 roky, výnosy nemusíte danit. Vždy zde ale hrozí riziko, že při jejich nákupu a prodeji proděláte.

Termínovaný vklad

Termínovaný vklad je bankovní produkt, do kterého nemusíte vkládat pravidelně stejné částky, ale můžete peníze vkládat, jak vám to vyhovuje, třeba i jednorázově vyšší částku. Tento produkt je specifický tím, že částku si můžete vybrat až od určitého dohodnutého data. Pokud budete peníze potřebovat dříve, zaplatíte vysoké poplatky.

Životní pojištění

Kapitálové životní pojištění v sobě kombinuje spoření a pojistku. Spoříte díky němu dítěti do budoucna a zároveň jej chráníte. Nevýhodou jsou ale vysoké poplatky a poměrně nízké zhodnocení. A pozor, peníze jsou dostupné, až když dítě dosáhne dospělosti.


Zaujal vás náš článek? Rádi byste se o spoření a dalších možnostech existujících na finančním trhu dozvěděli více? Navštivte webové stránky Univerzální-Půjčka.cz, kde naleznete mnoho podobných užitečných informací.

Všechna práva vyhrazena © 2015 Rychlé-půjčky-ihned-na-účet.cz
Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web je informačního charakteru.